GLOBAL PRO GALLERY
Tetsuro Shimizu
Tetsuro ShimizuJaponsko
Narozen v roce 1975 v Jokohamě. Po absolvování Nippon Photography Institute pracoval Shimizu tři roky jako asistent fotografa Toshinobu Takeuchiho a ve 23 letech se vydal na volnou nohu. Zabývá se širokou škálou žánrů, od přírody až po momentky a dokumentární fotografie s jedinečným úhlem pohledu. Mezi jeho fotografické kolekce patří ZMĚNA, Nový typ, Otamajakushi Genetic Memory (Genetická paměť pulců), Wadachi (Trať), Tokyo Karasu (Tokijské vrány) a fotografická esej Umatabi - Mongoru 20 Nenkan Shuzai Shita Shashinka no Kiroku (Cesta na koni – Deník fotografa cestujícího Mongolskem během 20 let). Shimizu pořádá mnoho individuálních výstav. Mezi hlavní ocenění patří 1. místo ve fotografických cenách Yonosuke Natoriho, ocenění japonské společnosti fotografů pro nováčky za rok 2014 a čestné uznání pro nováčky ve fotografické soutěži v Sagamihara za rok 2016. Je členem Japonské asociace profesionálních fotografů a lektorem na částečný úvazek na katedře fotografie fakulty umění univerzity Nihon.
Během svého posledního třítýdenního výletu do Mongolska jsem dva týdny strávil na dobrodružné výpravě koňmo po lesích Tajgy, 1000 kilometrů severovýchodně od Ulánbátaru. Projeli jsme 200 kilometrů drsnou divočinou, tábořili na různých místech, překračovali řeky, močály svahy pokryté sutí, neustále obklopeni mraky ovádů, much a komárů. Občas jsme natrefili na kočovníky, kteří těmito končinami putují.
Když jsme překonávali nejpříkřejší horu celé výpravy, bylo to napínavé. Jeden z našich soumarů uklouzl na sutině a valil se dolů 30metrovým srázem. Zoufale mával nohama a snažil se mírnit svůj pád. Kůň se šťastnou náhodou nijak vážně nezranil – snad proto, že byl chráněný zavazadly na zádech – a měl jen odřeniny a pár vylomených zubů. Naštěstí na něm nikdo nejel. A naštěstí pro mě jsem své fotografické vybavení měl v brašně na fotoaparát CBG-12, kterou jsem nesl na rameni.
Mým cílem byli medvědi hnědí. Chtěl jsem spatřit naprostého krále lesa vlastníma očima. Věděl jsem, že to nebude snadné, a proto jsem některé kočovníky žádal o radu a doufal, že mi řeknou, kde medvědi nejspíše žijí. Posledního dne, v časné ranní mlze, kdy ze stromů stále kapalo po nočním dešti, jsem letmo zahlédl medvěda pronásledujícího losa mezi stromovím. I když jsem neměl příležitost pořídit snímek hodný zveřejnění, měl jsem ze setkání ohromnou radost.
Během poslední výpravy do tajgy jsem fotografoval krajiny a rovněž divoká zvířata a portréty kočovníků ženoucích soby. A přes převážně špatné počasí jsem se svým fotografickým vybavením neměl žádné problémy díky odolnosti vůči prachu a stříkající vodě, což mi umožnilo pořídit snímky, které jsem v roce 2017 prezentoval na vlastní výstavě s názvem Anchin v galeriích Olympus v Tokiu a Ósace.
M.Zuiko Digital ED 17mm F1.2 PRO
34mm objektiv (odpovídá objektivu 35 mm)
Širokoúhlý prvotřídní objektiv s velkým průměrem a vynikajícím prokreslením