GLOBAL PRO GALLERY
John Brawley
John BrawleyUSA
John Brawley jest jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych australijskich kinematografów. W 2017 roku przeprowadził się do USA i od tego czasu pracuje zarówno nad produkcjami amerykańskimi, jak i międzynarodowymi. Ostatnio zakończył pracę nad serialem The Resident dla sieci FOX z Mattem Czucherym i Emily Van Camp w rolach głównych oraz dwoma sezonami amerykańskiego serialu Queen of the South, gdzie w roli głównej występuje Alice Braga.
W Australii John nakręcił sześć sezonów popularnego australijskiego serialu Offspring (Netflix) i dwa sezony wyróżnionego nagrodami AACTA serialu Puberty Blues (Hulu). Był też nominowany do nagrody za najlepsze zdjęcia za serial The Beautiful Lie (Hulu)
Obecnie przebywa w Londynie, gdzie dla sieci Hulu i Channel 4 nagrywa serial The Great z Elle Fanning i Nicholasem Houltem w rolach głównych. John uzyskał tytuł magistra na prestiżowej uczelni Australian Film Television and Radio School, a od 2013 roku jest wizjonerem Olympus.
The Watchers to film krótkometrażowy opowiadający historię młodej kobiety terraformującej planetę w skutym lodem nieprzyjaznym środowisku. Gdy rozpoczęto ze mną rozmowy na temat tego filmu krótkometrażowego, zdałem sobie sprawę, że była to idealna okazja na wykorzystanie systemu Micro Four Thirds i aparatu OM-D E-M1 Mark III firmy Olympus w celu stworzenia unikatowej wizji innej planety.
Film kręciliśmy na terenie pięknego kurortu Fortress Mountain w kanadyjskiej prowincji Alberta. Nasza ekipa nie była zbyt liczna. Byłem w niej tylko ja, reżyser Warren, który czasami obsługiwał drugi aparat, scenarzysta/producent Chris Sachs oraz lokalny asystent operatora.
Szczelność modelu E-M1 Mark III jest tak dobra, że nie musieliśmy się w ogóle martwić używaniem aparatów przy intensywnych opadach śniegu, niskich temperaturach i silnym wietrze. Zachwycająca ergonomia i liczne możliwości personalizacji przycisków funkcyjnych ułatwiły nam obsługę aparatów nawet w grubych rękawicach.
Kręciliśmy parę sekwencji ze skutera śnieżnego, więc przydał nam się uchylny ekran oraz światowej klasy stabilizacja obrazu tego aparatu. Dzięki nim mogliśmy łatwo rejestrować ujęcia z ręki, co byłoby praktycznie niemożliwe do zrobienia z innymi aparatami.
Zdecydowaliśmy, że nie będziemy używać statywów ani gimbali. Każde ujęcie było uchwycone z ręki. W uzyskiwaniu naturalnych zdjęć z ręki pomogła nam również możliwość dostosowania prędkości i czułości stabilizatora obrazu.
Fotografowanie w tak surowych warunkach, gdzie dominującym kolorem jest biel, jest sporym wyzwaniem dla każdego aparatu, a chciałem zachować na zdjęciach jak najwięcej informacji o jasnych obszarach. Większość materiałów do filmu przesyłaliśmy za pośrednictwem złącza HDMI do rejestratora zewnętrznego z użyciem profilu OM-LOG400, aby zachować jak największy zakres dynamiczny podczas regulowania gradacji kolorów w postprodukcji.
Byłem naprawdę zachwycony tym aparatem, będącym unikatowym połączeniem kompaktowej konstrukcji, szczelności, autofokusa ze śledzeniem twarzy, stabilizacji obrazu oraz ergonomii pozwalającej na obsługę w rękawicach. Za jego pomocą mogliśmy bez żadnego problemu rejestrować świetne i przykuwające uwagę obrazy nawet w tak trudnych warunkach.
OM-D E-M1 Mark III
Mobilność i wysoka jakość obrazu, które pozwolą Ci uchwycić właściwy moment w każdych warunkach: OM-D E-M1 Mark III
Przejdź na stronę produktu Przejdź na stronę sklepu internetowego