GLOBAL PRO GALLERY
Koji Nakano
Koji NakanoJaponia
Specjalizuje się w fotografowaniu dzikich ptaków i samolotów, a jego prace były publikowane w prasie i wykorzystywane w reklamach.
Jego dwa główne tematy to „Birdscape — dzikie ptaki z pięknym widokiem” i „Jetscape — samoloty z pięknym widokiem”. Fotografuje te tematy zarówno w Japonii, jak i za granicą. Opublikował m.in. takie książki jak „Samurai Phantom: The Final Chapter of the F-4”, „Happy Phantom Days: I'm Going to See a Phantom Today”, „Puffin! Textbook of Airplane Photography” oraz „Textbook of Wild Bird Photography”.
Maskonury to urocze ptaki morskie o zabawnym sposobie poruszania się i „twarzach” przypominających maskę clowna. Naukowcom znane są pod łacińską nazwą Fratercula arctica. Zamieszkują północne obszary Oceanu Atlantyckiego, przy czym ponad połowa ich populacji występuje na Islandii. Mimo że wielokrotnie fotografowałem maskonury w Wielkiej Brytanii, zapragnąłem odwiedzić również ich najliczniejsze siedlisko. Wyruszyłem zatem na Islandię.
Moim towarzyszem podróży był aparat OM-D E-M1 Mark II. Ponieważ nie sposób fotografować dziko żyjące ptaki, nie będąc mobilnym, niewielkie rozmiary systemu OM-D okazały się strzałem w dziesiątkę. Obiektywy z serii PRO, w tym model 300 mm 1:4.0 IS PRO, zapewniają znakomitą jakość obrazu i w żadnym stopniu nie ograniczają ruchów fotografa. Białe noce Islandii oznaczają możliwość 24-godzinnego fotografowania i bardzo niewiele czasu na odpoczynek. W takich warunkach lekki sprzęt oszczędzający siły jest istotnym atutem. Słabymi stronami wcześniejszych kompaktowych systemów były działanie autofokusa i szybkość wyświetlania przez elektroniczny celownik — w modelu E-M1 Mark II te problemy nie istnieją. Tym razem fotografowałem szczególnie skomplikowane faktury, połączenie oceanu i raf, stanowiące trudne wyzwanie dla autofokUSA Mimo to E-M1 Mark II znakomicie sprostał wyzwaniu i pozwolił mi wykonać wspaniałe zdjęcia maskonurów i rybitw popielatych w locie. Elektroniczny celownik działa bardzo dobrze. Umożliwia dokładne śledzenie ptaków podczas fotografowania seryjnego.
Bogata gama obiektywów, od ultraszerokokątnego 7 mm po wspaniały teleobiektyw 300 mm, sprawia, że użytkownik może skorzystać z każdej potrzebnej mu ogniskowej, by sfotografować owady, ptaki i dzikie zwierzęta.
Moim zdaniem aparat E-M1 Mark II czyni system OM-D idealnym wyborem dla fotografów natury.
OM-D E-M1 Mark II
OM-D E-M1 Mark II: dla pełnych pasji profesjonalistów
Przejdź na stronę produktu Przejdź na stronę sklepu internetowego