GLOBAL PRO GALLERY
Koji Nakano
Koji NakanoJaponia
Specjalizuje się w fotografowaniu dzikich ptaków i samolotów, a jego prace były publikowane w prasie i wykorzystywane w reklamach.
Jego dwa główne tematy to „Birdscape — dzikie ptaki z pięknym widokiem” i „Jetscape — samoloty z pięknym widokiem”. Fotografuje te tematy zarówno w Japonii, jak i za granicą. Opublikował m.in. takie książki jak „Samurai Phantom: The Final Chapter of the F-4”, „Happy Phantom Days: I'm Going to See a Phantom Today”, „Puffin! Textbook of Airplane Photography” oraz „Textbook of Wild Bird Photography”.
Podróżowałem po Japonii i całym świecie, aby w pięknych sceneriach robić zdjęcia dzikich ptaków w locie. Celem tej podróży były malezyjskie wyspy Langkawi i Borneo. Na Langkawi szukałem przede wszystkim drapieżnych ptaków, takich jak bielik białobrzuchy, kania bramińska oraz zimorodki, które zasiedlają lasy namorzynowe. Na Borneo chciałem uchwycić modrówkę indygową u podnóża Kinabalu.
Do fotografowania dzikich ptaków potrzebny jest superteleobiektyw, a obiektyw 800 mm 1:5.6 jest uznawany za normę. Dodajmy do tego wysokiej klasy pełnoklatkową lustrzankę jednoobiektywową, a uzyskamy 6 kg dodatkowego bagażu. Gdy uwzględnimy jeszcze statyw, waga wzrośnie do 10 kg. Biorąc to pod uwagę, połączyłem aparat OM-D E-M1 z obiektywem M.Zuiko Digital ED 300 mm 1:4.0 IS PRO oraz telekonwerterem 1.4x, aby uzyskać 840 mm oraz przyszłonę5.6. Dzięki sześciu krokom stabilizacji obrazu nie potrzebowałem statywu. To znacznie obniżyło wagę zestawu, która wyniosła zaledwie 2 kg. Wszystkie te zdjęcia zostały zrobione aparatem trzymanym w jednym ręku. Fotografując zimorodka kołnierzastego zbliżałem się do niego powoli po nierównym podłożu. Nie korzystałem ze statywu, aby nie spłoszyć ptaka. Mimo że las jest ciemny, a prawdopodobieństwo zrobienia poruszonego zdjęcia wysokie, cicha migawka wytłumiła wstrząsy aparatu. Stabilizacja obrazu zadziałała znakomicie i umożliwiła mi zrobienie idealnego zdjęcia przy czasie otwarcia 1/30 s.
Pomimo trudnych, ciemnych warunków zaskoczyła mnie jakość obrazu, która pozwala rozpoznać każde pojedyncze piórko z bardzo dokładnymi szczegółami, nawet przy najszerszym ustawieniu przysłony.
M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO
600 mm (odpowiednik formatu 35 mm)
Superteleobiektyw o ogniskowej 600 mm umożliwiający łatwe fotografowanie z ręki.
Przejdź na stronę produktu Przejdź na stronę sklepu internetowego