GLOBAL PRO GALLERY
Takanori Sugawara
Takanori SugawaraJaponia
Sugawara, urodzony w 1990 r., studiował oceanografię na Uniwersytecie Nauki i Technologii Morskiej w Tokio oraz na Uniwersytecie Norweskim, a także ekologię ptaków morskich na Uniwersytecie w Nagoi. Teraz zajmuje się fotografią o tematyce związanej ze swoim wykształceniem. Przemierza Japonię i świat, poszukując ptaków w różnych środowiskach. Jest autorem książek, m.in. Zukai de Wakaru Yacho Satsuei Nyumon (Introduction to Wild Bird Photography Illustrated) (Genkosha), Nakigoe Kara Shiraberu Yacho Zukan (Encyclopedia of Wild Birdcalls) i SNAP! BIRDS! Jest członkiem Stowarzyszenia Fotografii Naukowej (SSP).
Odkąd byłem mały, uwielbiałem obcować z naturą i obserwować życie napotkanych stworzeń. Moje zamiłowanie do natury wzrosło, gdy stałem się dorosły i teraz chcę być w terenie tak często, jak pozwala na to czas. Życie dzikich ptaków interesuje mnie bardziej niż cokolwiek innego. Fascynuje mnie ich różnorodność w wyglądzie i zachowaniu. Każdego dnia, czytając przewodniki obserwacji ptaków, ekscytuje mnie myśl o wzbogaceniu moich doświadczeń z różnymi ptakami w przyszłości. Chciałbym pokazać te ptaki ludziom na całym świecie. Mając to na uwadze, nadal robię zdjęcia dzikich ptaków, mając nadzieję, że ludzie, którzy je zobaczą, zainteresują się przyrodą.
Dziedzina fotografii dzikich ptaków różni się w zależności od tego, jakiemu ptakowi chcemy zrobić zdjęcie. Są dni, kiedy muszę radzić sobie z różnymi warunkami pogodowymi podczas chodzenia po lesie. Narażenie na deszcz lub śnieg może być codziennością. Dzięki systemowi OM-D możesz wygodnie fotografować bez obciążenia masą sprzętu. Natomiast dzięki doskonałej odporności na pył i wodę nie trzeba martwić się o deszcz i śnieg. Co więcej, dzięki potężnym możliwościom stabilizacji obrazu możesz maksymalnie wykorzystać krótkie spotkania z dzikimi ptakami.
Pewnego dnia niespodziewanie złapała mnie burza. Mimo to kontynuowałem robienie zdjęć. Gdy pogoda się poprawiła, spojrzałem w górę i zobaczyłem tęczę.
Do pracy używam dwóch obiektywów: ED 12-100mm F4.0 IS PRO i ED 150-400 mm TC1,25x IS PRO oraz telekonwertera. Dzięki tym obiektywom możesz objąć zakres ogniskowych od 24 mm do 2000 mm z wysoką jakością obrazu. Dla kogoś, kto tak jak ja chce uchwycić jak najwięcej ptaków, mobilność oferowana przez system OM-D jest rzeczywiście bardzo atrakcyjna.
M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO
Superteleobiektyw PRO o odpowiedniku 1000 mm umożliwiający fotografowanie z ręki.
Przejdź na stronę produktu Przejdź na stronę sklepu internetowego