GLOBAL PRO GALLERY
Tetsuro Shimizu
Tetsuro ShimizuJaponia
Tetsuro urodził się w 1975 r. w Jokohamie w Japonii. Po ukończeniu nauki w Instytucie Fotografii Nippon Shimizu pracował przez trzy lata jako asystent fotografa Takeuchiego Toshinobu, a w wieku 23 lat został niezależnym fotografem. Uprawia różne gatunki fotografii, w tym fotografię przyrodniczą i dokumentalną, tworząc oryginalne prace charakteryzujące się unikalnym punktem widzenia. Jest autorem m.in. zbiorów zdjęć CHANGE, New Type, Otamajakushi Genetic Memory (Tadpoles' Genetic Memory), Wadachi (Track), Tokyo Karasu (Tokyo Crows) oraz eseju fotograficznego Umatabi - Mongoru 20 Nenkan Shuzai Shita Shashinka no Kiroku (Journey on Horseback - The Journal of a Photographer Covering Mongolia for 20 Years). Jego prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych. Ma na swoim koncie takie wyróżnienia, jak pierwsze miejsce w konkursie Yonosuke Natori Photography Award oraz nagrody Photographic Society of Japan Newcomer’s Award z 2014 roku i Sagamihara Photography Newcomer Honorable Mention Award z 2016 roku. Należy do japońskiego stowarzyszenia fotografów Japan Professional Photographers Society. Ponadto pracuje dorywczo jako wykładowca w Katedrze Fotografii na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Nihon.
Podróżuję po Mongolii od 23 lat. W trakcie podróży po tym rozległym kraju, który jest prawie cztery razy większy od Japonii, fotografowałem różne tematy, na przykład krajobrazy naturalne, zwierzęta oraz życie i zwyczaje jego obywateli. Podczas każdej z tych podróży żyłem z lokalnymi mieszkańcami bez pomocy tłumacza, nocowałem w namiotach itp. W ten sposób chciałem za pośrednictwem swoich fotografii przekazać wizję Mongolii, która wykracza poza nasze zwykłe wyobrażenia.
Wiele razy musiałem fotografować w niesamowicie trudnych warunkach, na przykład podczas burz piaskowych, ulew, śnieżyc oraz gdy temperatura spadała poniżej -40°C. Jedynym powodem, dla którego nigdy nie doświadczyłem żadnych problemów z aparatem i udawało mi się robić świetnie zdjęcia, było to, że używałem sprzętu firmy Olympus. Od momentu odkrycia modelu E-1 w 2004 roku aż do mojego bieżącego aparatu OM-D E-M1 Mark III zrobiłem tyle zdjęć, że nie dałbym rady ich wszystkich zliczyć. Było to możliwe dzięki zachwycającej wydajności odpornych na zachlapania, pył i niskie temperatury konstrukcji moich aparatów oraz idealnemu systemowi redukcji zapylenia.
Moje osobiste motto brzmi następująco: „wybieraj sprzęt, którego można używać terenie”. W przyszłości zamierzam nadal dokumentować Mongolię z użyciem trwałego sprzętu firmy Olympus.
OM-D E-M1 Mark III
Mobilność i wysoka jakość obrazu, które pozwolą Ci uchwycić właściwy moment w każdych warunkach: OM-D E-M1 Mark III
Przejdź na stronę produktu Przejdź na stronę sklepu internetowego